Вирощування кімнатного інжиру в домашніх умовах

+++--
01.10.2019

Вирощування кімнатного інжиру в домашніх умовах
У горщиковій культурі фігове дерево використовується з 16 століття. Інжир, вирощений в домашніх умовах, дає смачні, корисні плоди, які за своїми цінними властивостями не поступаються садовому і дикого інжиру. Кімнатна смоковниця відрізняється компактними розмірами, невибаглива, добре росте на підвіконні і приносить урожай 2 рази на рік.
Розмноження виробляють насінням або живцями. Рекомендується купувати кілька саджанців, які підрощують, а потім розмножують шляхом живцювання, або використовувати готові живці. Насіннєвий спосіб розмноження смоківниці не менш популярний. Однак при розмноженні живцями плодоношення культури настає швидше.
Для вирощування домашнього інжиру використовуються низькорослі, самозапильні сорти:
Як виростити плодоносний інжир в домашніх умовах
Для того щоб виростити інжир в домашніх умовах за допомогою живців вибирають повністю доспілі гілки плодоносного фігового дерева. Укорінення краще проводити в січні-лютому до того, як рослина скине листя і почне обростати молодими пагонами. Живці нарізають довжиною 10-16 см з 3-4 нирками. Для їх нарізки використовується гострий ніж. Зрізи підсушують в прохолодному місці або на відкритому повітрі протягом 7 годин. У нижній частині держака роблять кілька невеликих надрізів, це сприятиме кращому утворенню коренів. Для вкорінення живці поміщають в ємність з річковим піском на глибину 2-4 см Після цього їх поливають і поміщають під банку. Підготовлені живці можна помістити в ємність з водою, це також сприятиме швидкому вкоріненню.
Коли відростуть коріння, саджанці пересаджують в горщики з підготовленим грунтом. Грунт повинен бути живильним, дренованим, містити листовий перегній, дерен, торф і річковий пісок. Через деякий час, коли коренева система дерева розростеться і заповнить весь горщик, кімнатний інжир слід пересадити в більш простору ємність, об'ємом 6-8 літрів.
Інжир потребує регулярного поливу, тому в період вегетації необхідно своєчасно зволожувати грунт, в іншому випадку листя почнуть згортатися і опаде.
Кімнатна рослина інжир будинку
При розмноженні насінням використовують ретельно промиті і підсушені насіння інжиру. Посів проводять ранньою весною. Грунт для посіву повинна бути легкою, містити пісок, листову землю і торф. Насіння поміщають в грунт на глибину 3 см і виробляють полив. Ємність з насінням накривають склом або поліетиленовою плівкою. Після появи перших сходів укриття знімають на 1-2 ч в день, при появі більшої частини сходів його прибирають. Коли сіянці підростуть, їх пересаджують в окремі ємності.
Догляд за кімнатним інжиром
Догляд за кімнатним інжиром здійснюється цілий рік. Влітку стовбур і листя дерева обприскують теплою, відстояною водою, здійснюють рясний полив. При пересиханні грунту смоківниця скидає листя. Крім того, часте обприскування запобігає появі павутинного кліща. У період плодоношення обсяг поливів зменшують, щоб плоди не стали водянистими.
Як і всі рослини субтропіків, дана культура потребує періоді спокою. Для цього на зиму дерево поміщають на утеплену лоджію, в зимовий сад або яке – небудь інше прохолодне місце, де температура повітря не перевищує +10-15°; і не знижується нижче 0°С. Однак перезимувати інжир може і вдома на підвіконні далеко від опалювальних приладів. Освітлення в цей період йому не потрібно. Зимовий спокій триває з листопада по січень. В цей час фігове дерево скидає листя. Кількість поливів зменшується. Полив потрібно для того, щоб не допустити пересихання земляної грудки. Поливають сплячу рослину прохолодною водою для запобігання раннього пробудження нирок. При пробудженні дерева (набуханні бруньок) його виносять на світло, забезпечують регулярний полив, вносять підгодівлю.
Для швидкого розвитку культури і гарного плодоносіння необхідний азот, тому перша підгодівля повинна складатися з цього добрива. При вирощуванні інжиру в домашніх умовах під час кожної пересадки вносять добрива. Під час набухання бруньок чергують підгодівлі з розчину гною з підгодівлею з фосфору. У період спокою підгодівлі не потрібні.
Навесні при встановленні теплої погоди ємність з рослиною виставляють на балкон або в сад.
Молоді особини потребують щорічної пересадки, оскільки дуже швидко розростається їх коренева система. Пересадку проводять навесні до розпускання листя. Дерева, що досягли 7-ми років, пересаджують раз в 3 роки. Новий горщик повинен бути на кілька сантиметрів більше старого. У занадто просторій ємності коренева система буде стрімко розвиватися, що негативно відіб'ється на плодоношенні. При пересадці на дно горщика насипають дренаж шаром близько 3 див. Пересаджують рослину так, щоб коренева шийка залишалася на поверхні. Пересаджене дерево ставлять на добре освітлене місце.
Важливу роль у розвитку і плодоношенні культури відіграє формування крони. Крім того, якщо під час не проводити обрізку, інжир в кімнатних умовах може досягти великих розмірів. Формувати крону краще до набухання нирок. У молодих особин залишають 3-4 розвинені гілки, інші видаляють. Коли рослина досягне висоти 20-30 см, верхівку прищипують для стимулювання розвитку бічних гілок, які вкорочують на 1/3 своєї довжини. Укорочення верхніх гілок необхідно для того, щоб нижні пагони ставали сильнішими. Обрізку проводять таким чином, щоб верхні нирки були спрямовані не в центр крони, а в сторони. Правильна і регулярна обрізка сприяє створенню красивої крони, що складається з 3-4 вертикальних гілок і безлічі бічних пагонів.
Сформувати крону можна у вигляді віяла. Віялова обрізка досить популярна серед садівників, так як в результаті її зростає врожайність дерева і його декоративність. Формування крони починається з прищипування верхівкової нирки. Пагони, спрямовані всередину крони і загущающие її видаляють, горизонтальні гілки, на яких формується велика частина врожаю, залишають. При віяловому обрізанні залишаються кілька основних гілок, розташованих горизонтально до площини і паралельно один одному. Всі зрізи виконуються над ниркою. Після такої обрізки збільшується число нових, плодоносних пагонів.
При дотриманні всіх умов вирощування та догляду смоківниця починає приносити плоди на другий рік. За рік кімнатна рослина інжир може принести 1-2 врожаю. Плоди першого збору утворюються на торішніх пагонах, другого збору – на молодих пагонах поточного року. Перше плодоношення настає в липні, друге у вересні. Період дозрівання плодів триває від двох тижнів до одного місяця. Зрілі плоди стають м'якими і починають виділяти солодкий сік з вічок.
Інжир кімнатний плодоносний з незвичайними розсіченим листям стане не тільки культурою, приносить смачні, корисні плоди, але і ефектною прикрасою кімнати, тераси або садової ділянки.
Хвороби і шкідники інжиру в кімнатних умовах
Інжир в кімнатних умовах хворіє вкрай рідко, але іноді може піддаватися хвороб і вредителямСамым поширеним шкідником цієї культури є павутинний кліщ, який розвивається в опалювальний сезон, коли повітря в приміщенні теплий і сухий. Для того щоб запобігти навалу павутинного кліща проводять щоденне обприскування рослин і повітря навколо них. Виявивши шкідника на дереві, вогнища ураження змивають сильним напором холодної води, обприскують листя і стовбур розчином актеллика. Через тиждень дану процедуру повторюють. З грибних хвороб фігове дерево схильне до коралової плямистості, яка проявляється у вигляді дрібних червонуватих точок на стеблах рослини. Уражені пагони вирізують, дерево обробляють фундазолом, розчином бордоської рідини або розчином марганцевого калію.

Вирощування кімнатного інжиру в домашніх умовах
Залиште відгук
Введите код с картинки:
Підпишіться на новини! Введіть e-mail, щоб підписатися